Gdzie po pożyczkę w Warszawie – garść faktów i mitów

Gdzie po pożyczkę w Warszawie?

Gdzie po pożyczkę w Warszawie? – wielu klientów udaje się do Banku w celu uzyskania środków finansowych. Oferta banków jest istotnie całkiem spora. Uzyskanie kredytu w banku wiąże się jednak ze spełnieniem kilku podstawowych warunków:

  • potencjalny kredytobiorca musi posiadać akceptowane przez bank źródło dochodu,
  • klient musi wykazać się pozytywną historią kredytową (tzw. BIK), oraz
  • potencjalny kredytobiorca musi mieć odpowiednią zdolność kredytową.

Często niespełnienie choćby jednego z tych podstawowych warunków powoduje odrzucenie wniosku kredytowego przez bank.

Nie oznacza to, że klient nie może pozyskać dodatkowych środków.

Najprostszą drogą jest uzyskanie pożyczki pozabankowej.

Pożyczki pozabankowe, a więc udzielane przez instytucje nie będące bankami można uzyskać różnymi drogami, ale my zdecydowanie polecamy te, które są dostępne w placówkach sprawdzonych pośredników kredytowych.

Mimo iż firmy nie zwracają specjalnej uwagi na historię w BIK weryfikują często Klientów w innych bazach tak jak: BIG KRD ERiF, BiF, CiF itp.

W pożyczkach przez telefon i internet nie mamy gwarancji, gdzie wędrują nasze dane osobowe dlatego warto jest skorzystać z placówek pośredników finansowych.

Zalety pożyczek pozabankowych

Największym atutem pożyczek pozabankowych bez wątpienia jest to, że firmy pożyczkowe udzielają pożyczek bez sprawdzania BIK. Co to oznacza? Otóż, jeśli potencjalny Pożyczkobiorca jest, był lub obawia się, że może być dłużnikiem (dłużnikiem, który nie spłaca zobowiązań) zarejestrowanym w BIK, to w firmie pożyczkowej może mimo wszystko otrzymać pieniądze (w przeciwieństwie do banku). Oczywiście, ponieważ z punktu widzenia Pożyczkodawcy taka pożyczka obarczona jest większym ryzykiem, to i oprocentowanie takiej pożyczki jest wyższe niż w banku i z tym należy się liczyć. Więcej o raportach BIK

Kolejną zaletą pożyczek pozabankowych jest czas przyznawania środków – jest to kwestia około 15 minut. Wystarczy złożyć wniosek, przedłożyć dokument tożsamości i w niektórych przypadkach dokumenty potwierdzające dochód i poczekać na decyzję.

Firmy pożyczkowe, mimo iż sprawdzają inne bazy (podobnie jak Banki) w wielu przypadkach mają inny system weryfikacji (polega to między innymi na weryfikacji potencjalnego Pożyczkobiorcy indywidualnie (bez automatycznej oceny scoringowej) i przez to większą tolerancję na wpisy w bazach dłużników – w bankach są stosowane sztywne algorytmy, które po sprawdzenie klienta w bazach automatycznie odrzucają wniosek w przypadku jakiegokolwiek wpisu bez sprawdzania szczegółów.

Biura Pośrednictwa Kredytowego

Na zakończenie pragniemy zwrócić jeszcze uwagę na Biura Pośrednictwa kredytowego. Korzystanie z nich obrosło w wiele faktów i mitów, więc spróbujmy się do nich odnieść:

  • Pożyczka u pośrednika jest droższa niż zaciągnięta przez internet – mit. Profesjonalne i szanujące się biura pośrednictwa mają podpisane umowy z instytucjami pozabankowymi (i bankami również) i otrzymują od nich wynagrodzenie z prowizji, którą klient i tak płaci zawierając pożyczkę przez internet.
  • Pożyczka zaciągnięta u pośrednika jest bezpieczniejsza – prawda. Pośrednik przekazuje dane Klienta wybranej firmie przez absolutnie bezpieczne, szyfrowane połączenie. Pośrednik ma siedzibę do której możesz sie zgłosić i pracownika, którego zawsze możesz bezpłatnie dopytać o szczegóły oferty. Pośrednik przekazuje Klientowi dokumenty pożyczkowe osobiście – nie ma ryzyka wykradzenia danych lub przekazania niepełnej dokumentacji. Pośrednik współpracuje tylko ze sprawdzonymi, wiarygodnymi i uczciwymi firmami pożyczkowymi.
  • Uzyskanie pożyczki przez pośrednika jest łatwiejsze – prawda. Klient spotyka się z Pośrednikiem osobiście i Pośrednik sam weryfikuje dokumenty w oryginale, dzięki czemu firma udzielająca pożyczki uważa klienta za bardziej wiarygodnego. Pośrednik współpraccuje z kikunastoma firmami pożyczkowymi, dzięki czemu może zaproponować kilka rozwiązań, a odrzucenie pożyczki w jednej z oferowanych firm nie zamyka drogi do uzyskania pożyczki w pozostałych. Pośrednik mając szczegółowa wiedzę kieruje klienta tylko do firm, które mają realne szanse udzielenia pożyczki konkretnemu Klientowi.
  • Pośrednik nie zaoferuje nic lepszego niż to co Klient będzie sam w stanie znaleźć – mit. Nie wszystkie firmy pożyczkowe są widoczne w internecie. Pośrednik w przeciągu kilku minut jest w stanie przedstawić realną ofertę jednej lub kilku pożyczek do wyboru dla Klienta.

Przed skorzystaniem z usług Pośrednika kredytowego sprawdź, czy działa legalnie i ma wpis zezwalający na tego typu działalność, czy długo działa na rynku, czy posiada stronę internetową, i czy Doradca udziela rzetelnych informacji w prosty i zrozumiały sposób.

Podsumowanie

Reasumując zapraszamy do kontaktu z naszym biurem, a nasi Doradcy nie tylko pomogą Państwu w otrzymaniu kredytu, ale także udzielą informacji jak najkorzystniej i najbezpieczniej uzyskać pożyczką odpowiadającą Państwa potrzebom i sytuacji finansowej.

 

Bądź z nami i polub nas na: