Kredyt konsolidacyjny z Warszawy daje oszczędności czasu i pieniędzy

Kredyt konsolidacyjny versus kredyt oddłużeniowy 

Kredyt konsolidacyjny versus kredyt oddłużeniowy

Kredyt konsolidacyjny versus kredyt oddłużeniowy – na rynku oferowane są tak zwane kredyty oddłużeniowe. Powstaje więc wrażenie, z powodu mylnej nazwy, w dodatku pozorne, że w ten sposób kredytobiorca pozbył się zadłużenia, gdy tymczasem ewentualnie zamienił kilka pożyczek na jedną i nadal jest zadłużony, tylko u innego pożyczkobiorcy. 

Reasumując

Pożyczka oddłużeniowa, to krótko mówiąc rodzaj pożyczki dla tych z pożyczkobiorców, którzy wpadli w spiralę zadłużenia i są niejako bez wyjścia. Pożyczka/kredyt oddłużeniowy przeznaczony jest dla osób, które nie mają szansy na kolejny kredyt bankowy i dlatego nie ma go w ofercie banków, w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego. 

Pożyczki/kredyt oddłużeniowe oferowane są przez instytucje pozabankowe, które mogą sobie pozwolić na większe ryzyko, ale aby je zminimalizować, wymagają od klienta albo zastawu hipotecznego (lub na samochodzie), albo poręczycieli.  

Czy warto więc korzystać z kredytu oddłużeniowego? 

Odpowiedź nie jest łatwa ponieważ trzeba to przeliczyć. Jeśli koszty jej udzielania i kwota miesięcznej raty jest mniejsza od dotychczas płaconej sumy rat miesięcznych kilku starych pożyczek, to może warto to rozważyć, mając na uwadze, że niespłacenie może skutkować utratą zastawionej nieruchomości.  

Kredyt konsolidacyjny versus kredyt oddłużeniowy – podsumowując :

Pożyczki oddłużeniowe to ostatnia deska ratunku a skorzystanie z nich powinno być gruntownie przemyślane, a opłacalność skrupulatnie przeliczona.

Jeśli masz z tym kłopot lub chcesz skorzystać z porady ekspertów jak wyjść ze spirali zadłużenia, to zapraszamy do naszego biura w Warszawie. (Uwaga – oferujemy tylko bezpieczne kredyty konsolidacyjne, nie oferujemy pożyczek oddłużeniowych)

Bądź z nami i polub nas na: