Ubezpieczenie mieszkania Warszawa Śródmieście

Ubezpieczenie mieszkania Warszawa Śródmieście i Wola

Ubezpieczenie mieszkania Warszawa Śródmieście i Wola – Krótka refleksja po dzisiejszej rozmowie z jedną z naszych stałych klientek. Klientka opłaca w naszym punkcie obsługi w Hali Mirowskiej rachunki (Rachunki Warszawa Śródmieście), bo u nas taniej niż na Poczcie. A że niedawno rozszerzyliśmy ofertę o ubezpieczenia i obecnie Market Finansowy jest Agentem PZU i Warty, to informujemy o tym fakcie klientów.

W związku z tym zaproponowałem klientce ubezpieczenie mieszkania. Klientka oznajmiła, że ma ubezpieczenie i płaci 100 zł rocznie składki. Po chwili dodała, że ma to ubezpieczenie od 3 lat i teraz musi iść do Ubezpieczyciela i poprosić o zwrot tych 300 zł bo nic się nie wydarzyło w tym  okresie więc należy jej się zwrot.

Ubezpieczenie mieszkania Warszawa Śródmieście i Wola

No cóż, najwyraźniej Agencja która sprzedała ubezpieczenie klientce popełniła 2 błędy:

Pierwszy błąd – Agencja ta nie wytłumaczyła klientce, czym są ubezpieczenia. Gdyby klientka to wiedziała, nie wpadłaby na pomysł aby żądać zwrotu składki, bo nic się nie wydarzyło.

Drugi błąd – Klientka określiła wartość mieszkania na 350 tysięcy złotych. Ponieważ znam rynek więc wiem, że przy składce 100 zł mieszkanie jest niedoubezpieczone. Oznacza to, że w przypadku całkowitego zniszczenia klientka otrzyma wypłatę proporcjonalną, czyli około 150 tysięcy zł zamiast 350 tysięcy. Klientka nie miała tej świadomości.

Ta rozmowa z klientką zaowocowała wzajemnym zaufaniem i po kolejnych 45 minutach klientka wyszła z naszego biura z polisą na życie. Wystarczyło krótkie pytanie: “Czy jeśli ulegnie Pani wypadkowi na ulicy i konieczne będzie długotrwałe leczenie i rehabilitacja, to ma Pani odpowiednie środki finansowe?” Klientka stwierdziła, że ma, ale nie chciałaby ich uszczuplić i wykupiła polisę na życie z rozszerzoną ochroną dotyczącą między innymi świadczenia za pobyt w szpitalu i rehabilitację.

Podsumowując

A teraz końcowa refleksja – warto być szczerym i uczciwie wyjaśniać klientowi wszystkie zawiłości w prosty i obrazowy sposób, bo to owocuje sprzedażą wartościowego produktu klientowi.

Zapraszamy do Marketu Finansowego – Ubezpieczenie mieszkania Warszawa Śródmieście i Wola i woj. mazowieckie.

 

 

Bądź z nami i polub nas na: